Komentārs Reiņa Lazdas rakstam par marihuānu

http://satori.lv/raksts/4625

http://satori.lv/comment/list/id/4625/type/article/page/2

aivars eipurs 10.07.12 12:39

“Personīgi mani visvairāk satrauc tas, ka zālītes dēļ man ir risks pamosties stulbākā, vienaldzīgākā sabiedrībā.”

Es reizēm tā esmu domājis par alu (nominatīvā: alus). Ka es jau tāpēc esmu stulbākā sabiedrībā. Bet, kad par to nedomāju, tad to neizjūtu.
Kaut kādā līmenī līdzība ir. Zinu, ka ne visi, kas dzer alu, “pavelkas” uz stiprāku alkoholu un kļūst atkarīgi. Ticu, ka ne visi zālītes lietotāji pavelkas uz ko stiprāku. Ir tikai viena garantija, kā nekļūt atkarīgam – nesākt lietot vispār. Jo organismi ir atšķirīgi. Un tā tālāk.
No otras puses, esmu sastapis jau diezgan daudz alus alkoholiķus – gan Latvijā, gan citur. Viņi nav dzēruši gandrīz neko stiprāku, bet viņu dzīve ir nonākusi pilnīgā “pakaļā”, un viņi ir bijuši spiesti ārstēties.
Ne velti rakstā minēts alkohols. Tā ir viena no narkotisko vielu grupām. Galvenais, ko gribu pateikt šajā komentārā – alkohols ir legāla narkotika. Uzsveru, alkohols ir legāla narkotika. Nekā laba vai slikta, nekā personīga, vienkārši fakts.
No šejienes arī viss izriet. Legalizācija? Narkologiem bail no kvantitātes, jo jau alkoholiķu ir tik daudz kā nafta pie Norvēģijas krastiem. Vienīgais labums, ka darbs būs vienmēr. Otrs – viņi, ārstēdami alkoholiķus, paši nezina visu par alkoholismu, taču viņi zina, kas ir alkohols, ir to lietojuši. Bet viņi, ar maziem izņēmumiem, nezina, kas ir narkotikas. Tās ir profesionālas bailes – mazās, cilvēciskās. Otrās lielās, cēlākajiem narkologiem – bailes par sabiedrību. Jā, viņiem ir metodiska pieredze ārstēšanā, kaut kas līdzīgs cīņai ar vējdzirnavām. Tāpat kā alkoholisma ārstēšanā.
Bet ekonomika? Ēnu ekonomika, noziedzīgā pasaule ir pret legalizāciju –viņu nauda, viņu likumi. „Latvijas balzāms” (vai tāds vēl ir?) vai vietējās alus darītavas taču neražos blakus cehos citas narkotikas, tātad, viņi arī ir pret – konkurence. Lielai naudai (alkohols) ir bail no vēl lielākas naudas (cita tipa narkotikas). Un indivīds tur pa vidu kā upuris ar īslaicīgām uzdzīvotāja potencēm.
Latvieši jau netiek galā ar valsti, kur nu vēl ar narkotikām.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: